Arızalı forklift elektronik kartları, anti-statik laboratuvar ortamımızda, yüksek teknolojiye sahip test ve ölçü sistemleriyle bilgisayar destekli donanımlar kullanılarak uzman ekibimiz kontrolünden geçtikten sonra, onayınız doğrultusunda onarım ya da yazılım yedeklemesi için işleme alınır. Arızalı forklift elektronik kartlarınız arıza tespiti yapılır ve  müşterilerimize fiyat teklifi sunulur.
Elektronik kartlardaki Arıza bulma, bozuk bir cihazın veya sistemin gösterdiği belirtileri sistemli olarak analiz etmektir. Bu belirtiler genellikle normal parametrelerden sapma olarak görülür. Normal olmayan çalışmayı tanımak için normal çalışma koşulları bilinmelidir. Elektronik laboratuvarımız onarımını yaptığı forklift elektronik sistemlerinde her türlü elektronik malzeme stoğuna sahiptir. Çok istisnai bir durum harici parça beklenmez, gün içinde tamir / onarım imkanı sunulur.

Forklift Elektronik Kart 

İnsan gücüyle kaldırılamayacak kadar ağır eşyaların depolara ve fabrikalara taşınması sırasında forklift elektronik kart yardımıyla çalışır. Elektronik kart, gücün makine içindeki devrelere iletilmesini sağlayan beyin gibidir. 

Forklift Elektronik Kart Nedir?

Elektronik kart, forklift içinde yer alan devrelere elektromanyetik akım yardımıyla güç ileten kaynaktır. Bu sayede her bir kısım, aldığı komutu elektrik enerjisi yardımıyla yerine getirir. Kapalı ve dar alanlarda güvenli taşıma yapmayı sağlayan elektronik forkliftler, indirme, yükleme ve istifleme yapmayı sağlar. 

Forklift Elektronik Kartların Görevleri

Operatör tarafından kullanılan forklift, normal şartlarda açık konumdayken verilen komuta uygun şekilde hareket eder. Forklift yükleme, taşıma ve istifleme işlemleri sırasında elektronik kart tarafından yürüme, taşıma ve istifleme yapan aksamlara gelen enerji ve komutla çalışır. 

Forklift elektronik kart, gücü bütün birimlere dağıtarak kapalı alanda ve düz zeminde kullanılmaya uygundur. Elektronik kart, istifleme ve stok ürünlerinin düzenli şekilde dizilmesini sağlamak için gerekli gücü çip yardımıyla cihaz içinde yer alan elektronik aksamlara iletir. Böylece cihaz kusursuz şekilde çalışarak ileri, geri, manevra, kaldırma, yükleme ve durma eylemlerini güvenle yerine getirir .

Forklift Elektronik Kartı Çalışma Prensibi

İş makinesini sorunsuz çalıştıran ana güç ise elektronik karttan gelir. Elektronik forklift, şarj edildikten sonra ful güçle çalışmaya hazır hale gelir. Vites kolunun, çatalın, asansörün ve diğer bütün birimlerin çalışması için elektronik kart tarafından dağıtılan güce ihtiyaç vardır. Elektronik kart arızalandığında ya da düzgün çalışmadığında forklift de gücü iletemediği için çalışamaz. 

Forklift Elektronik Kart Bakımı

Çalışmayan bir elektronik kart, neticede aksayan işlere sebep olur. Buna sebep olan temel şey ise forklift elektronik kart bakımı yapılmaması ya da bunun ihmal edilmesidir. 

Lotus elektronik güvencesiyle kiraladığınız bütün elektronik forkliftler için ücretsiz bakım yaptırabilirsiniz. Elektronik kart bakımı düzenli olarak yapıldığında olası arızalar önceden görülebilir. Elektronik kart arızasına sebep olabilecek durumlar önlenebilir. 

Forklift Elektronik Kart Bakımının Önemi

Forklift elektronik kart bakımı ile birlikte arızayla sonuçlanan durumların önüne geçmek mümkün olabilir. Kartla ilgili herhangi bir sorun söz konusu olduğunda henüz arıza vermeden ilgili kısma müdahale edilerek sorun giderilebilir. 

Böylece arıza nedeniyle makinenin bir süre kullanılmaz hale gelmesi engellenmiş olur. Forklift elektronik kart bakımı sayesinde cihazın güç kaynaklı sorunlarını henüz oluşmadan ortadan kaldırabilirsiniz. 

Forklift Elektronik Kart Bakımı Nasıl Yapılır?

Forklift elektronik kart bakımı, uzman bir servis tarafından yapılması gereken işlemler arasındadır. Eğer Lotus elektronik uzman ekibiyle anlaştıysanız ve uzun süreli bir forklift kiralama hizmeti alıyorsanız: Cihazların üç aylık, altı aylık ve yıllık gibi belirli periyodlarda tekrarlanan bakımlarını düzenli olarak yaptırabilirsiniz. 

Her sistem aynı hassasiyete sahip olmadığı için periyodik bakımı yapılan aksamlar bakım süreleri değişkenlik gösterir. Bakımı yapılan cihazlar, performansını uzun süre korur. Arızalanma riskleri de daha az olur. 

Akü, elektronik kart, lastiklerin durumu, çatal, kumanda gibi her bir birim ayrı ayrı bakım gerektirir. Bu konuda uzman, forklift çalışma prensibini bilen Türkiye genelinde kolayca ulaşabileceğiniz bir servis işinizi kolaylaştırır. 

Forklift bakımı ve tamiri için şimdi siz de bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Forklift Elektronik Kart Bakımı Hangi Sıklıkta Yapılmalıdır?

Forklift elektronik kart bakımı, Lotus elektronik ekibi tarafından size bildirilen zaman aralığında periyodik olarak yaptırılmalıdır. Kiraladığınız cihazın çalışma prensibi ve işyerindeki çalışma şartlarınıza göre bu süre daha uzun ya da kısa olabilir.

Forklift Elektronik Kart Değişimi 

Elektronik kart yazılımında herhangi bir arıza ya da herhangi bir yükleme hatası söz konusuysa öncelikle bunun düzeltilmesi gerekir. Eğer arızanın düzelmesi mümkün görünmüyorsa forklift elektronik kart değişimi ile cihazın yeniden çalışması sağlanır. Bunun için Yale orijinal distribütörü olan Lotus elektronik güvencesiyle cihazınız için orijinal parça tedariği sağlanır. Sonrasında kartın cihaz içinde yer alan diğer aksamlarına zarar vermeksizin hassas bir şekilde çıkarılıp yeni bir elektronik kartla değişimi sağlanır. 

Forklift Elektronik Kart Değişimi Hangi Durumlarda Yapılır?

Forklift elektronik kart değişimi genellikle kart yanmışsa, geri dönülmez bir hasar almışsa ve hatanın düzeltimesi mümkün değilse yapılır. 

Forklift Elektronik Kart Değişimi Nasıl Yapılır?

Forklift elektronik kart değişimi için bu alanda uzman teknik servisler hizmet verir. Forklift çalışma prensiplerini, elektronik kart ve cihazın diğer elektronik aksamlarının hassasiyetini bilen teknik servisler tarafından yapılmalıdır. 

Forklift Elektronik Kart Arızası

Forklift elektronik kart arızası, genellikle birçok sebebe bağlı olabilir. Bu nedenle kart arızası tespiti için öncelikle kartın sökülmesi ve belli testlere tabi tutulması gerekir. Arızalı kısım tespit edildikten sonra bu kısmın tamiri için gerekli işlemler yapılır. 

Forklift Elektronik Kart Arızası Sebepleri

Forklift elektronik kart arızası sebebini tek bakışta anlamak mümkün değildir. Elektronik kart, cihazın beyni olduğu için burada yer alan arızayı tespit etmek çok sayıda test yapmayı gerektirir. Ancak kart sökülüp yazılımsal belli testlere tabi tutulduktan sonra arıza tespiti sağlanır. 

Sonrasında elektronik kart arızasına sebep olan durum düzeltilerek sorun ortadan kaldırılır. Forklift elektronik kart arızası sebeplerinden bazıları, kısa devre, aşırı akım, kullanım hatası, hava veya sıvı teması nedeniyle oluşan oksidasyon olmak üzere sıralanabilir. 

Forklift Elektronik Kart Arızası Belirtileri

Forklift elektronik kart arızası belirtileri, genellikle makinenin çalışmaması, belli aksamlara elektrik enerjisinin ulaşmaması nedeniyle makinede bazı aksaklıkların görülmesi şeklindedir. 

Forklift elektronik kart arızasına işaret eden bu belirtiler neticesinde bilgisayar destekli test yöntemleriyle elektronik kart üzerinde hassas bir tamir işlemi gerçekleştirilir. 

En Sık Karşılaşılan Forklift Elektronik Kart Arızası Nelerdir?

En sık karşılaşılan forklift elektronik kart arızası sınıfında sıklıkla görülenler: 

  • Güç kaynağı arızası
  • Ana kondaktör arızası
  • Bozuk ya da hasarlı sigorta
  • Akü arızası
  • Forkliftin öne gitmesi ama arkaya hareket edememesi
  • Fren arızası
  • Çatal arızaları 
  • Denetleyici arızası olmak üzere listelenebilir. 

Forklift Elektronik Kart Tamiri 

Forklift elektronik kart tamiri, arıza kaynağının tespiti neticesinde hassas ekipmanlarla yapılır. Elektronik kart tamiri yapılırken en üst katman kazınarak alttan çıkan devrelerin tamiri gerçekleşir. 

Forklift Elektronik Kart Tamiri Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Forklift elektronik kart tamiri yapılırken devrelerin çok hassas olduğunu ve kazıma işlemi yapılırken çok hassas davranılması gerektiğini unutmamalısınız. Bu nedenle amatör ellere emanet etmek yerine elektronik kart tamiri için yetkili forklift servisine başvurmalısınız. 

Forklift Elektronik Kart Tamirinde Kullanılacak Yedek Parçaların Seçimi

Forklift elektronik kart tamirinde kullanılacak yedek parçalar, orijinal olmalıdır. Yan sanayi ürünler bir süre sonra yeni arızalar oluşmasına yol açabilir. 

Forklift Elektronik Kart Tamiri Yapılırken Kullanılan Ekipmanlar 

Forklift elektronik kart tamiri yapılırken yağsız tiner ile devrelerin temizlenmesi, sonrasında orta büyüklükte bir tornavida, arıza tespiti için gerekli bilgisayar ve donanımları kullanılır. 

Forklift Elektronik Kart Tamiri Yapılırken Karşılaşılabilecek Problemler 

Elektrik devreleri çok hassas olduğu için tamir sırasında dikkat edilmezse elektronik aksamın zarar görmesine yol açabilirsiniz. Bu da arızanın tamir edilmesini daha da zorlaştıran bir durumdur. 

Forklift Elektronik Kart Tamiri Sonrası Test Etme 

Forklift elektronik kart tamiri sonrasında yine bilgisayar destekli yazılımlarla yapılan test neticesinde arızanın giderilip giderilmediği anlaşılır. Tamir işlemi bittikten sonra elektronik kart, yerine tekrar takılır. Cihazın doğru şekilde çalışıp çalışmadığı kontrol edilir. Cihaz doğru şekilde çalışıyorsa iş yerinizde güvenle kullanmaya devam edebilirsiniz.

Forklift Elektronik Kart Tamiri Fiyatı Ne Kadar?

Forklift elektronik kart tamiri fiyatı, hasar tespiti yapıldıktan ve hasarın büyüklüğü anlaşıldıktan sonra belli olur. Öncelikle gerekli testler yapılır. Cihazın arızası belli olduktan sonra size fiyat bilgisi verilir. 

Lotus elektronik güvencesiyle iş makinesi kiraladığınızda bakım ve onarım işlemleri için ekstra bir masrafınız olmaz. Siz de Yale distribütörü Lotus elektronik ile anlaşarak iş makinesi kiralayabilirsiniz. 

Forklift satışı, forklift kiralama, forklift elektronik kart tamiri için teklif almak isterseniz şimdi bizi arayın!